Menu
   Era Komputera

Dwutygodnik wydawany w Poznaniu.

Podtytuł: Bezpłatny informator reklamowy

Pierwszy numer ukazał się w 1997 r.

Ostatni numer: nr 7 (207) z 03.04.2006 r.

Internet Archive Wayback Machine:

http://erakomputera.pl/  i  http://erakomputera.com.pl/.

Skany: RetroReaders.

Przykładowe okładki


Nr 23 (151), 01.12.2003

Nr 22 (198), 14.11.2005

Nr 23 (199), 28.11.2005
 

Nr 24 (200), 12.12.2005

Nr 5 (205), 06.03.2006

Nr 6 (206), 20.03.2006

Kopia sekcji "O gazecie" z serwisu redakcyjnego

O GAZECIE:

"Era Komputera" jest bezpłatnym informatorem reklamowym szeroko pojętej branży informatycznej. Ukazując się co dwa tygodnie, nie tylko stanowi przegląd tego co aktualnie oferuje się na rynku, lecz traktowana jako siła opiniotwórcza, aktywnie go współtworzy. W ciągu 7 lat działalności na rynku wydawniczym zdobyliśmy pozycję niekwestionowanego lidera, stając się podstawowym medium reklamowym większości firm komputerowych Wielkopolski. Ogromny potencjał czytelniczy, wysoki nakład i rzetelna dystrybucja, umożliwia nam niezwykle skuteczną promocję firm ogłaszających się na naszych łamach.

CZYTELNICY:

Jako branżowe kompendium "ERA KOMPUTERA" adresowana jest do wszystkich grup i instytucji zainteresowanych zakupem sprzętu i usług IT. Szeroki wachlarz ofert i szczegółowe cenniki sprawiają, że magazyn stanowi niezbędną pomoc dla osób chcących dokonać zakupów. Aktualność i praktyczność informacji w szybki i kompleksowy sposób dostarcza cennej wiedzy o tym, gdzie i za ile można nabyć poszukiwany produkt. W podjęciu trafnych decyzji pomagają proponowane przez Reklamodawców atrakcyjne promocje i sezonowe obniżki ceny. Liczne konkursy i kupony rabatowe wzbudzają ogromne zainteresowanie klientów. Dlatego bez względu na rodzaj i wielkość planowanych inwestycji, każdy kupujący korzysta z naszego informatora.

CYKL WYDAWNICZY:

"ERA KOMPUTERA" wydawana jest co dwa tygodnie, w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Jako jedyny bezpłatny informator w regionie posiada Certyfikat Nakładu Kontrolowanego, wydany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy, który potwierdza wysokość deklarowanego nakładu. Ponadto istnieje dodatkowa możliwość kontroli nakładu każdego wydania przez Reklamodawców.

Co roku, specjalne wydanie towarzyszy Międzynarodowym Targom Telekomunikacji, Technologii Informatycznych i Elektroniki "INFOSYSTEM", skutecznie promując wielkopolskie firmy wśród zwiedzających. Pierwszy numer "ERY KOMPUTERA" ukazał się w 1997 r. jako niewielka, jednokolorowa broszura. Przełomowa decyzja o zmianie technologii druku, w krótkim czasie, zmieniła gazetę w imponujące, wysokonakładowe, kolorowe czasopismo. Dziś "ERA KOMPUTERA" jest nowoczesnym medium reklamowym, wydawanym na eleganckim, błyszczącym papierze. Dbałość o wysoką jakość druku wyróżnia nas spośród innych, bezpłatnych czasopism. Atrakcyjność graficzna reklam, ciekawy lay-aut oraz przejrzystość stron powoduje, że czytelnicy z przyjemnością sięgają po nasz informator. Zmieniający się cyklicznie kolor okładki (żółty, niebieski, pomarańczowy) pozwala błyskawicznie zorientować się, że właśnie ukazał się nowy numer!

REKLAMA:

Strona reklamowa podzielona jest na 24 moduły. Najmniejsze ogłoszenie to 1 moduł (3 x 6 cm), pozostałe są jego wielokrotnością. Popularną formą promocji na naszych łamach są całostronicowe cenniki regularnie zamieszczane przez kilkanaście firm komputerowych. Innym ciekawym sposobem prezentacji i promocji firmy są artykuły sponsorowane. Ogłoszeniodawcami "ERY KOMPUTERA" są nie tylko sklepy i usługodawcy obsługujący detalicznych, ale także liczni dystrybutorzy i producenci. Dzięki zaufaniu Klientów, w ciągu ostatnich kilku lat udało nam się wypromować wiele produktów i firm, w znacznym stopniu zmieniając obraz rynku komputerowego w Wielkopolsce. O sile reklamy w naszym czasopiśmie najlepiej świadczy fakt permanentnej obecności Stałych Reklamodawców, od pierwszych wydań gazety do dnia dzisiejszego powiększających swoje kampanie. Oryginalny pomysł na reklamę i fachowe doradztwo gwarantuje Państwu kreatywny zespół grafików naszego Studia. Nowoczesna drukarnia umożliwia kompleksową realizację innych działań reklamowych.

DYSTRYBUCJA:

Aby dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów, stworzyliśmy rozbudowaną i rzetelną sieć dystrybucji na terenie Poznania i okolic. Nasze sześcioletnie doświadczenie, pozwoliło ustalić te strategiczne miejsca, w których obecność gazety powoduje najskuteczniejszy odzew ogłoszeń reklamowych. Dlatego "ERA KOMPUTERA" dostępna jest w miejscach o dużym przepływie klientów, takich jak centra handlowe, biznesowe oraz stacje paliw. Stojaki z naszym branżowym informatorem znajdują się w większości sklepów komputerowych, wszystkich księgarniach techniczno-informatycznych, a także w wybranych kafejkach internetowych. Nasze gazety trafiają również do państwowych i prywatnych szkół wyższych. Poprzez punkty dystrybucji przy urzędach skarbowych i urzędach miast, skutecznie docieramy do szerokiego grona klientów instytucjonalnych. Dla osób spoza Poznania zorganizowaliśmy punkty dystrybucji na dworcach PKP i PKS. Co roku, specjalne wydanie "ERY KOMPUTERA" jest dodatkowo dystrybuowane na terenie MTP podczas targów "Infosystem". Bezpłatny kolportaż i stała promocja miejsc dystrybucji gwarantuje szeroką dostępność naszego informatora. Najbardziej zainteresowanym zapewniamy prenumeratę.

Artykuł z numeru 24 (200) z 12 XII 2005Fragment komunikatu redakcyjnego o zakończeniu wydawania gazety